Sen niespokojny

Okładka książki w niebiesko-zielonej tonacji - futurystyczna brama, niebo i dżungla. U góry tytuł - "Sen Niespokojny". U dołu autor, czyli Radomir Darmiła.

Ciemność rozjaśniał tylko słaby blask latarki. W jej świetle ciała zabitych ludzi i jułenów wyglądały dokładnie tak samo. Jakie to ironiczne, pomyślał Orifiél. Mrok nas połączył. Mrok i śmierć. Zmęczenie niemal go obezwładniało. Chciałby oprzeć plecy o nierówną ścianę pomieszczenia i zamknąć oczy, zdrzemnąć się, chociaż na chwilę. Ale nie mógł.

Musiał klęczeć przy młodym mężczyźnie, podtrzymywać mu głowę, wysłuchiwać rzężeń.

I musiał podjąć decyzję.

“Sen niespokojny” to moja najnowsza powieść, która na rynku pojawiła się 20X2023. Dostępna na przykład na taniej książce, tantis albo  na stronie wydawnictwa Alegoria (drożej, ale wtedy ja i wydawnictwo dostajemy najwięcej). Na bonito dostępne za raptem 23 złote.

Gatunkowo to science fiction, nieco bardziej skomplikowane i zawikłane niż większość rzeczy, które do tej pory dotąd napisałem. Polski naukowiec otwiera bramę do obcego świata. Powstaje kolonia, rozwija się i nagle… pewnego dnia brama przestaje działać. Ludzie zostają sami, próbując jakoś przetrwać.

Recenzje: uncelek,fahrenheit, smirnow (dużo spojlerów).