Talenty odmiennych ludzi

– No więc dobrze, może faktycznie pomysł zatrudnienia utopców w marynarce nie był najlepszy – ciągnął kapitan Skutwiński swoim smutnym, bezbarwnym głosem. – Ale na początku nie napotykaliśmy na żadne problemy. Owszem, wśród marynarzy panował sceptycyzm, niektórzy nawet odmawiali służby. Takie reakcje nas nie zaskoczyły. Organizowaliśmy pogadanki, wyjaśnialiśmy korzyści, jakie to przyniesie załodze. Rozdawaliśmy ulotki o tonących marynarzach, uratowanych przez utopce. Pokazujące sympatyczne utopce wybijające dziury we wrogich okrętach. Nie zrażaliśmy się trudnościami. Wykorzystanie unikalnych talentów wszystkich obywateli naszej ojczyzny to obowiązek każdego postępowego rządu.

Kolejne opowiadanie w stylu “Fantasy na wesoło”, ze skrzatem Burym w roli głównej. Napisane jako drugie (w roku 2013), jednakże długo trzymałem je w szufladzie i wysłałem do Esensji w roku 2015. Po roku zostało przyjęte (lipiec 2016).

Chronologicznie akcja dzieje się po “Trzy do dwóch dla Nowogóry” oraz “Smutnej historii o miłości ze szczęśliwym zakończeniem”, ale przed “Dobrym Wojakiem Burym”. Opowiadanie nie ma żadnego głębszego dna, miało śmieszyć. Testowałem je, jak zwykle, na córce i synu. Ich śmieszyło.

Cesarsko-królewsko-wielkoksiążęca armia decyduje się wykorzystać Odmiennych Ludzi w celach wojskowych. Pierwsze próby kończą się porażką. Skrzat Bury dostaje szansę przeprowadzenia akcji pokazującej, że koboldy, gnomy i skrzaty mogą jednak być przydatne.

Opowiadanie do przeczytania w Esensji tutaj.

Autorem ilustracji jest Arkadiusz Kryj – jedna z ładniejszych i bardziej dopracowanych do moich opowiadań. Jedyne, co mi się nie podoba, to krokodyl udający kobolda.

Siedem polubień :D. Na fejsbuku pięć. Ale przynajmniej pod opkiem w Esensji mogłem przeczytać jakieś komentarze. Komentarze miło dostawać, zwłaszcza, gdy ludziom się podoba.

Na youtube, na kanale Poczytane można przesłuchać nagranie.

Smutna historia o miłościOpka na sieciDobry wojak Bury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *