Kolejny piątek, kolejne linki…

Dzisiaj bardzo skromnie.Najpierw o tym, że mamy w Polsce (ale i na całym świecie) pełzający kryzys małżeńskim. Oczywiście, mnóstwo kobiet jest szczęśliwa bez facetów, jednakże jest też sporo takich, co chętnie jednak by z jakimś zawiązały małżeński węzeł. Problem jednak jest taki, że nie bardzo mają z kim (w wersji marketingowej dla kobiet; w wersji dla facetów: bo mają wygórowane wymagania, he, he).

Dawno, dawno temu, w starożytnym Egipcie, ludzie potrafili robić lód na pustyni. To nie błąd ortograficzny (spęd ludu na pustyni byle biuro turystyczne umie). Właśnie o lód chodzi. Chcecie wiedzieć jak? To czytajcie.

Od dawien dawna czytaliśmy, że w historii naszego gatunku był moment, gdy liczebność homo sapiens spadła do zaledwie kilku tysięcy osobników. Winna za to miała być erupcja wulkanu Toba. Wygląda jednak na to, że Toba raczej nie miała takiego wpływu na wczesnych ludzi, jak się to wcześniej wydawało.

Z tego samego bloga: neandertalczycy lubili czystość w jaskiniach. Sprzątali, wynosi popioły, kości palili. Może nawet przypadki, które archeolodzy uważają za pogrzeby i wyraz czci dla zmarłych, tak naprawdę dla neandertalczyków nie różniły się wielce od wynoszenia i zakopywania śmieci?

Sporo ludzi uważa, że ich praca jest kompletnie bezużyteczna. W Polsce więcej niż gdzie indziej.

Dziedziny określane anglojęzycznym skrótem STEM (nauki ścisłe) wcale nie są bardziej seksistowskie niż inne.

Niektórzy narzekają na te piekielne upały. Susza, trawa żółknie, zboże marnieje… Inni, z kolei, bardzo się cieszą. Na przykład, archeolodzy. Dlaczego? Bo ziemia schnie troszeczkę w innym tempie w miejscach, gdzie są fundamenty dawnych budowli. Gdy potem posłać drona, przypadkowo można dokonać niesamowitego odkrycia. Jak to: tajemnicza, kulista struktura sprzed pięciu tysięcy lat.

Piękny obrazek, pokazujący, jak wielka naprawdę jest Afryka. Naprawdę, naprawdę potwornie wielka.

Kolejny link, tym razem po polsku. Znacie może cytat jak wiele musi się zmienić, by wszystko zostało tak samo? Pewnie znacie. A wiecie, skąd ten cytat? Ebenezer z kompromitacji służy odpowiedzią.

Dodaj komentarzTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany.