Silva Rerum albo Las Rzeczy (internetowych)

Odwieczna tradycja nakazuje, by bloger wstawiał od czasu do czasu zbiór łączy do mniej lub bardziej ciekawych artykułów, zwykle w żaden sposób nie powiązanych ze sobą, ani nawet z tematyką bloga. Jako stary konserwatysta nie mogę się sprzeciwiać tradycji.

Stonehenge jest tajemnicze i starodawne. Z kolei Fridgehenge (link) ma zaledwie kilka lat i nie wiąże się z nim żadna tajemnica. Po prostu pewien Anglik postanowił wykorzystać do czegoś stare lodówki i zbudował z nich replikę Stonehenge.

Koleżanka z wery dzieli się przemyśleniami na temat średniowiecznej sztuki, pełnej metafor, które dzisiaj nas tylko śmieszą.

Via vaviper: pijani są lepsi w znajdywaniu kreatywnych rozwiązań problemów:

„Professor Andrew Jarosz of Mississippi State University and colleagues served vodka-cranberry cocktails to 20 male subjects until their blood alcohol levels neared legal intoxication and then gave each a series of word association problems to solve. Not only did those who imbibed give more correct answers than a sober control group performing the same task, but they also arrived at solutions more quickly. The conclusion: drunk people are better at creative problem solving.

Widziałem już w życiu kilku narąbanych jak szpaki kolegów, którzy faktycznie potrafili być tak kreatywni, że trzeźwym dech zapierało, więc jestem w stanie uwierzyć.

Drugie via vaviper: CIA próbowało wykorzystać kota do podsłuchiwania ludzi w parku. Nie skończyło się to dobrze. Ludzie wrażliwi i kochający koty lepiej niech nie czytają.

For its first official test, CIA staffers drove Acoustic Kitty to the park and tasked it with capturing the conversation of two men sitting on a bench. Instead, the cat wandered into the street, where it was promptly squashed by a taxi.

Dalej piszą o roborobalach i innych raczej dość przerażających pomysłach rodem z science-fiction.

ESR napisał ciekawy wpis, który zaczyna się od pedofilii w kościele katolickim, ale szybko przechodzi do innego problemu; zauważa, że media jakoś nie podkreślają, że liczba ofiar płci żeńskiej jest znikoma. Wpis może być uznany za obraźliwy dla katolików, homoseksualistów oraz konserwatystów oraz… właściwie, obraźliwy dla wszystkich. Nie czytaj, o ile nie jesteś przyzwyczajony(a) do artykułów poruszających ultra-kontrowersyjne tematy. ESR jest libertarianinem i dlatego dyskutuje z perspektywy libertariańskiej, a większość normies reaguje na takie podejście ze zgrozą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *